Nová Zahrada

 

Místo pro všechny generace

Prostory v centru Ivančic sousedí a navazují na plánovaný městský park Dětský svět ve vnitrobloku ZUŠ a pošty. Nabízí se tak klidné prostředí s dobrou dostupností pro každého. 

 

Třígenerační obývák

Tří-generační obyvák: To, co dříve bylo běžné, dnes již mizí – společný život tří generací. Věříme, že se navzájem potřebují a mají si co dát. Proto chceme vytvořit příjemné prostředí a příležitosti k setkávání. Vznikne tak společenský sál se zázemím pro děti, s pohodlným posezením a možností občerstvení. Společný čas nejmenších dětí, maminek a seniorů bude vypadat různě: čtení pohádek, stavění hradu z kostek, nebo jen sledování hemžících se dětí a povídání u čaje a zákusku. 

 

 

 

 

 

Sportovní klubovna

Již jsme dokončili rekonstrukci první z místností Nové Zahrady. Vznikla tak sportovní místnost, vybavená tradičními i méně známými hrami pro malé i velké.
Ping-pongový stůl, stolní fotbálek, Coolwood hry ... Postupně vybavení rozšiřujeme (chceme např. vybudovat boulderovou stěnu) a klubovnu plánujemezpřístupnit veřejnosti. Již nyní slouží jako zázemí pro pravidelné setkávání dorostu. Klubovna nabídne atraktivní příležitost na strávení společného času celé rodiny. 

 

 

 
 
 

Pracovní dílna

Naučit se zatlouct hřebík, vyvrtat díru do zdi, vyrobit si poličku nebo krmítko pro ptáky – to vše a ještě mnohem víc mohou tátové naučit své kluky a holky v naší dílně. Ne každý má doma vybavenou dílnu, ale přitom společná práce sbližuje nejvíce. A navíc může vzniknout i něco praktického a hezkého. To jsou motivace, proč jsme se pustili do rekonstrukce další místnosti, kde má dílna vzniknout. Chceme vtáhnout táty do hry, aby se s námi podíleli na tvoření s dětmi. Plánujeme i pravidelný klub pro starší děti. 

 

 

 

 

Family Point

Místo pro rodinu.

Jihomoravský projekt Family Point vytváří síť míst, kde mohou rodiče pečovat o malé děti a získat informace pro podporu rodiny. Jde o bezbariérová místa, která jsou vybavena přebalovacím pultem, křeslem pro kojení, mikrovlnnou troubou a některá také veřejným internetem. Pro děti jsou na Family Pointech připraveny hračky, pastelky a knihy. V Nové Zahradě je Family Point zasazen do celku služeb, které jsou otevřené pro širokou veřejnost.

Více na https://www.familypoint.cz/